ANGIOLOGIE

Poskytované služby:

V rámci naší angiologické ordinace se na nás můžete s důvěrou obrátit s těmito obtížemi:
• Prevence, diagnostika a neoperativní léčba onemocnění žil
• Prevence, diagnostika a neoperativní léčba onemocnění tepen
• Diagnostika a návrh léčby onemocnění lymfatických cév
• Diferenciální diagnostika otoků končetin
• Konzultace antitrombotické léčby u nemocí končetinových žil a tepen
• Prevence, léčba a dispenzarizace onemocnění břišní aorty
• Laserové odstranění cévních lézí (vyjma kmenových varixů)

Žilní onemocnění je častým problémem, který postihuje mnoho pacientů. Pro prevenci je důležité dodržovat zdravý životní styl, včetně pravidelného cvičení, správné stravy a kontroly váhy. Diagnostika zahrnuje klinické vyšetření, ultrazvukové vyšetření a další specifické testy. Neoperativní léčba se zaměřuje na zmírnění příznaků a zlepšení kvality života.

Neoperativní léčba onemocnění žil zahrnuje kompresní terapii, skleroterapii, laserovou terapii, rádiovoufrekvenční ablázi a endovaskulární tepelnou ablázi. Tyto metody pomáhají zlepšit krevní oběh a uzavřít postižené žíly. Tu nejvhodnější pro Vás vybere lékař po konzultaci v naší ordinaci.

Prevence, diagnostika a neoperativní léčba onemocnění tepen jsou klíčové pro udržení zdraví cévního systému. V rámci prevence je důležité dodržovat zdravý životní styl, jako je vyvážená strava, cvičení a omezení kouření. Diagnostika zahrnuje vyšetření tepen a měření krevního tlaku. Neoperativní léčba obnáší změny životního stylu a léky k řízení vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Je důležité dbát na prevenci a brát onemocnění tepen vážně, aby se minimalizovalo riziko vážných komplikací, jako je srdeční infarkt a mozková příhoda.

Onemocnění lymfatických cév mohou být obtížná a vyžadují specializovanou péči. Nejčastěji používanou diagnostickou metodou je ultrazvukové vyšetření, které pomáhá identifikovat případné abnormality.

Léčebný postup závisí na konkrétním onemocnění a jeho závažnosti. Konzervativní léčba může zahrnovat nošení kompresních punčoch nebo obvazů, což pomáhá redukovat otoky a zlepšuje lymfatický tok. Fyzikální terapie, jako je masáž nebo cvičení, také mohou být součástí léčby. V některých případech může být nezbytný chirurgický zákrok.

Nejlepším způsobem, jak se dozvědět o diagnostických a léčebných možnostech, je konzultace s odborníkem. Naše lékařská ordinace Vám poskytne informace o nejnovějších technologiích a postupech, které jsou k dispozici pro pacienty s onemocněním lymfatických cév.

Diferenciální diagnostika otoků končetin je klíčová pro správné stanovení příčiny a následného léčebného plánu. Otoky končetin mohou být způsobeny různými faktory. Mezi nejčastější příčiny patří lymfatické problémy, cévní nedostatečnost, zánět, trauma nebo svalové poruchy. Záněty, jako je celulitida nebo artritida, mohou také vést k otokům.

Léčba otoků končetin závisí na jejich příčině. Někdy je postačující odpočinek a zvednutí končetiny nad úroveň srdce. Při lymfatických otocích se často používá komprese, masáže a speciální cvičení, které podporují odtok lymfy. V případě cévní nedostatečnosti mohou být doporučeny kompresní punčochy nebo chirurgický zákrok.

Pro léčbu zánětů jsou obvykle předepsány léky proti zánětu a antibiotika. Traumatické otoky vyžadují obvykle odpočinek, ledovou terapii a kompresi. Svalové poruchy mohou být léčeny fyzioterapií a odpočinkem.

Otoky končetin je vždy vhodné konzultovat s odborníkem – angiologem, který provede podrobnou diferenciální diagnostiku a navrhne nejvhodnější léčebný plán.

Antitrombotická léčba hraje klíčovou roli v prevenci a léčbě nemocí končetinových žil a tepen. Existuje několik možností, které mohou pacienti najít v angiologické ordinaci. První možností je farmakoterapie, která zahrnuje užívání léků, jako jsou antikoagulancia a antiagregační činidla. Tyto léky pomáhají snižovat srážlivost krve a zabránit vzniku krevních sraženin.

Další možností je elastická komprese, která se provádí pomocí elastických punčoch nebo obvazů, které zlepšují průtok krve a snižují otoky.

Chirurgické zákroky jsou také možností, zejména v případech, kdy je přítomna závažná obstrukce cév.

Aby byla zvolena ta nejvhodnější léčba, konzultujte své problémy s odborníkem angiologem. Pravidelná kontrola a dodržování doporučení ošetřujícího lékaře jsou klíčové pro dosažení nejlepších výsledků léčby.

Prevence, léčba a dispenzarizace onemocnění břišní aorty jsou klíčové pro pacienty naší angiologické ordinace. Prvním předpokladem je prevence, tedy zdravá strava, dostatečná fyzická aktivita a abstinenční životní styl. Léčba onemocnění břišní aorty může zahrnovat konzervativní metody, jako je sledování a kontrolování rizikových faktorů, nebo invazivní přístupy, jako je endovaskulární terapie nebo chirurgický zákrok.

V naší ordinaci zajišťujeme pravidelné sledování pacientů s onemocněním břišní aorty, aby bylo možné odhalit případné komplikace a přizpůsobit léčbu. Spolupráce mezi pacientem a lékařem je alfa omegou v optimální péči a prevenci budoucích problémů.

Rozšířené žilky mohou být nejen estetickým problémem, ale také zdrojem fyzického nepohodlí. Jednou z nejmodernějších a nejúčinnějších technik je laserové odstranění rozšířených žilek, které přináší vynikající výsledky s minimálním zásahem.

Laserová technologie poskytuje přesný a cílený zásah do postižených oblastí, což minimalizuje poškození okolní tkáně a zkracuje rekonvalescentní dobu.

Během zákroku je pacientovi aplikována místní anestézie, aby se minimalizovaly jakékoli nepříjemné pocity. Poté je laserový paprsek přesně zaměřen na žilky, které se mají odstranit. Během celého výkonu je místo chlazené, aby pacient nevnímal pocity štípání. Laserové záření selektivně působí na krevní cévy, zahřívá je a postupně je uzavírá. Tím se zlepšuje cirkulace a zároveň se rozšířené žilky stahují a postupně se vstřebávají.

Ideální čas pro odstranění žilek: září až duben

CENÍK SLUŽEB

Vážení klienti, veškeré ošetření laserem, které je poskytováno na našem pracovišti, není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Odstranění rozšířených žilek
Metličky a retikulární varixy cca velikosti dlaně 2000 Kč/dlaň
Oblast dvou tváří 2000 Kč/tvář
Oblast nosu 600 Kč
Odstranění hemangiomů - cena za 1 hemangiom 50 Kč

Doc. MUDr. Radovan Malý, Ph.D.:

  •   Atestovaný angiolog
  •   Licence pro funkci vedoucího lékaře a primáře v oboru angiologie České lékařské komory
  •   Licence k výkonu soukromé lékařské praxe v oboru angiologie České lékařské komory
  •   Dlouhodobá klinická praxe ve vnitřním lékařství a angiologii
  •   Přednášky a publikace doma i v zahraničí
  •   Členství v České angiologické společnosti JEP, České společnosti pro trombózu a hemostázu JEP, České společnosti intervenční radiologie a International Society of Thrombosis and Haemostasis

Doc. MUDr. Radovan Malý, Ph.D.

ANGIOLOGIE
ESTETICKÁ MEDICÍNA

   739 111 102

   maly@dermavein.cz

Ordinační doba
11:30 - 14:30
14:30 - 17:00
Úterý
Poradna, Laserové výkony
Čtvrtek
Poradna, Laserové výkony

Přístroje

Laser

Námi používaný laserový přístroj představuje jedinečný a komplexní systém, který disponuje lasery s nejvyšším výkonem: erbium (Er: YAG) a neodymový laser (Nd: YAG). Jedná se o všestranný a multifunkční systém, který je určen pro celou řadu výkonů v oblasti estetické medicíny, dermatologie a angiologie. Tento laser kombinuje dvě vlnové délky, které se vzájemně doplňují. Vlnová délka Nd: YAG se používá k ošetření nejhlubších vrstev pokožky, zatímco vlnová délka Er: YAG je ideální pro odstraňování povrchových lézí pro získání elegantního a dlouhodobého účinku. Er: YAG laser je pohlcován vrchními mikrovrstvami a dochází tak k odpařování poškození tkáně a k stimulaci produkce nového kolagenu v podkoží. Er: YAG lasery se používají zejména k odstranění keratóz, znamének, pigmentových lézí, k omlazení pokožky, léčby jizev a strií.

Nd: YAG laser má nejen tepelné penetračních účinky, ale také urychluje proces hojení a stimuluje remodelaci kolagenu. Největší využití tohoto typu laseru je bezpečné a vysoce účinné odstraňování ochlupení. V kombinaci se speciálním vysoce výkonným skenerem lze ošetřit velmi rychle i velké plochy, jako jsou nohy, záda a hruď rychle a efektivně pro dlouhodobou redukci ochlupení. Nd: YAG laser se dále používá v terapii onychomykózy, mnoha typů vaskulárních lézí, včetně hemangiomů, cévních malformací, teleangiektázií, flebektázií apod. Lasery pronikají hluboko do kůže a je tak možná vysoce efektivní léčba. Využívá se také v léčbě aktivního akné pro zmírnění projevů.

Pro větší komfort a bezpečnost pro klienta během laserových ošetření používáme jedinečnou technologii chlazení kůže bez nutnosti aplikace místního znecitlivění před výkonem ve formě gelu nebo krému.