DERMATOLOGIE

Poskytované služby:

Poskytujeme komplexní rodinnou péči, díky čemuž je naše kožní ambulance zaměřena jak na léčbu dospělých, tak i dětských pacientů.
Zabýváme se komplexní dermatologickou péčí, diagnostikou a prevencí nádorových onemocnění kůže.
Ať už máte s kůží vašeho těla jakýkoliv problém, naše dermatologická ambulance ho dokáže díky dlouholetým zkušenostem nejenom správně diagnostikovat, ale bude zahájena i správná léčba s ideálními výsledky.
o Léčba a odstranění akné
o Atopický ekzém
o Lupénka – Psoriáza
o Odstranění kožních výrůstků
o Vypadávání vlasů
o Omlazení pleti
o Vyhlazení vrásek
o Pigmentace
o Žilky v obličeji
o Žilky na dolních končetinách
o Jizvy a strie
o Laserová epilace

Profesionalita, rychlost a vstřícnost. To jsou základní pilíře personálu naší ordinace. S čím se na nás můžete obrátit v naší ambulanci?

ERYSIPEL (Růže) - akutní lokalizovaný zánět kůže
Jedná se o infekci většinou streptokokokového původu s alterací celkového stavu. Léčba je antibiotická, symptomatická.

HERPES ZOSTER (Pásový opar) - virové akutní onemocnění
Za tímto onemocněním stojí herpetický vir Varicela zoster (VZV). Léčba je symptomatická (antihistaminika, antivirotika).

Impetigo contagiosa - kožní infekční onemocnění
Postihuje povrchové vrstvy kůže a je velice nakažlivé. Jde o relativně časté onemocnění dětí, ale také dospělých. Snadno se šíří v kolektivech.

Svrab (scabies) - velice infekční onemocnění
Způsobuje jej roztoč zákožka svrabová. Léčí se sirnými kožními preparáty.

Kožní exantémy alergického původu

Erythrodermie - celotělové začervenání kožního povrchu
Často se s ním setkáváme u pacientů s atopickým ekzémem či lupénkou.

Ulcerace v rámci chronické žilní nedostatečnosti, arteriální uzávěry

Kopřivka (Urtika)

Hnisavé folikulární záněty

V naší ordinaci se s maximální péčí věnujeme pacientům, které sužují následující chronická kožní onemocnění:
- Ekzém
- Atopický ekzém
- Lupénka
- Akné
- Bradavice virového původu
- Kožní mykózy
- Ošetření mollusca contagiosa (zejména u dětí)
- Alopecie (ztráta vlasů a ochlupení)
- Popáleniny
- Rhinophyma (červené zduření nosu)
- Rosacea (růžovka)
- Periorální dermatitida
- Vitiligo (bílé pigmentové skvrny)
- Sklerodermie (systémové autoimunitní onemocnění)
- Chronická žilní nedostatečnost

Na světě pravděpodobně neexistuje člověk, který by na sobě neměl ani jedno mateřské znaménko. Útvar na kůži, který vzniká díky přítomnosti pigmentových buněk obsahujících melanin, může mít různou velikost a tvar a může se měnit v čase. S některými se již narodíte, některá vzniknou v průběhu života. Ať už vás vaše znaménko provází od narození nebo se objeví jako následek vystavování kůže slunečnímu záření, vždy je dobré mít jej pod kontrolou.
V naší ordinaci provádíme vyšetření znamének dvěma způsoby

1. Vyšetření znamének ručním dermatoskopem
Kontrola jednotlivých znamének osvětlenou 10x – 20x zvětšující lupou. Dnes se jedná o nejrozšířenější metodu, se kterou se u dermatologů setkáte.

2. Moderní metoda vyšetření znamének celotělovým digitálním dermatoskopem
Novinka v naší ordinaci! Kontrola celého těla včetně na první pohled zdravé kůže, vysoké optické rozlišení, archivace fotografií s možností porovnání v čase. My tuto metodu díky její přesnosti a výhodám považujeme za metodu budoucnosti a jsme moc rádi, že ji můžeme svým klientům nabízet.

V naší ordinaci zajišťujeme vyšetření a návrh léčby každému pacientovi tzv. na míru. S čím se setkáváme nejčastěji?

Aktinické keratozy
Kožní nádory typu bazaliomu v obličeji i na těle
Diagnostika spinaliomu
Maligní melanom

Pacienty, kteří vyžadují náročnější chirurgický výkon, vybavíme doporučením k chirurgickému výkonu a na základě výsledků histologie domluvíme pravidelnou dispenzarizaci nejen místa původní léze, ale i celého kožního povrchu. Součástí vyšetření je samozřejmě také edukace stran fotoprotekce a návrh typu vhodného preparátu.

Odstranění kožních výrůstků (mateřská znamínka, milia, fibromky, papilomy, bradavice, některé pigmentové skvrny, stařecké pigmentace, keratozy, xanthelasma, hypertrofické jizvy, keloidy, jizvy po akné a neštovicích) vysokovýkonným erbiovým laserem. Jde o velmi šetrný zákrok, který se provádí ambulantně, díky lokální anestezii je téměř bezbolestný a rekonvalescence je minimální.

Nejmodernější diagnostická metoda robotického skenování mateřských znamének po celém těle! Nepodceňujte prevenci zhoubného maligního melanomu, vyšetření celotělovým digitálním dermatoskopem je jednoduché, rychlé, bezbolestné s vysokou vypovídající hodnotou.

Co je digitální dermatoskop?

Digitální dermatoskop umožňuje podrobné celotělové vyšetření kůže ve vysokém rozlišení. Jeho zvětšovací schopnosti jsou 50x větší oproti běžnému ručnímu dermatoskopu. Robotický dermatoskop znaménka vyfotí a vyhodnotí jejich rizikovost – zdravé, rizikové, nutné k odstranění. Následně obraz celotělového screeningu archivuje a při dalším vyšetření pacienta po roce zmapuje změny všech znamének. Změněná znaménka přístroj označí, následně lékař doporučí další postup.

Vyšetření celotělovým digitálním dermatoskopem dokáže odhalit maligní melanom již v počátečním stadiu, kdy šance na naprosté vyléčení je velmi vysoká. Jeho nespornou výhodou je také to, že kontroluje celé tělo, nikoli jen jednotlivá znaménka.

Celé vyšetření zabere jen 50 minut a je vhodné pro každého, kdo chce mít své zdraví pod kontrolou.

Jak probíhá vyšetření celotělovým digitálním dermatoskopem?

1. Při celotělovém robotickém skenování je klient svlečen do spodního prádla a zaujímá pozici ve stoje na speciálních značkách.
2. Klient se otáčí a citlivá HD kamera přístroje automaticky zaznamenává fotky znamének z celého těla. Snímky znamének jsou následně 20x až 70x zvětšeny a porovnány se snímky z předchozího vyšetření.
3. Celé vyšetření trvá necelých 15 minut.
4. Následuje konzultace s lékařem, v případě nálezu rizikového znaménka je naplánován další postup.
5. Opakování vyšetření se doporučuje 1x ročně.

Veškeré další informace zde.

CENÍK SLUŽEB

Vážení klienti, veškeré ošetření laserem, které je poskytováno na našem pracovišti, není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Vyšetření dermatoskopem jedné léze zdarma, více lézí
(možno uplatnit na zdravotní pojišťovně v rámci preventivního programu po předložení dokladu o úhradě)
500 Kč

MUDr. Jana Malá:

  •   Atestovaný lékař v oboru dermatovenerologie
  •   Licence k výkonu soukromé lékařské praxe v oboru dermatovenerologie České lékařské komory
  •   Certifikovaný kurz v lymfologii
  •   Klinické praxe v dermatovenerologii, dermatochirurgii, lymfologii a estetické medicíně
  •   Publikace v zahraničních časopisech
  •   Členství v České dermatovenerologické společnosti JEP a Společnosti estetické a laserové medicíny

MUDr. Jana Malá

DERMATOLOGIE
ESTETICKÁ MEDICÍNA

   739 111 102

   mala@dermavein.cz

Ordinační doba
8:00 - 11:30
12:00 - 14:30
Pondělí (Vrchlabí)
Laserové výkony, Poradna
Úterý
Laserové výkony, Poradna
Středa
Laserové výkony, Poradna
Čtvrtek
Laserové výkony, Poradna

Přístroje

Laser

Námi používaný laserový přístroj představuje jedinečný a komplexní systém, který disponuje lasery s nejvyšším výkonem: erbium (Er: YAG) a neodymový laser (Nd: YAG). Jedná se o všestranný a multifunkční systém, který je určen pro celou řadu výkonů v oblasti estetické medicíny, dermatologie a angiologie. Tento laser kombinuje dvě vlnové délky, které se vzájemně doplňují. Vlnová délka Nd: YAG se používá k ošetření nejhlubších vrstev pokožky, zatímco vlnová délka Er: YAG je ideální pro odstraňování povrchových lézí pro získání elegantního a dlouhodobého účinku. Er: YAG laser je pohlcován vrchními mikrovrstvami a dochází tak k odpařování poškození tkáně a k stimulaci produkce nového kolagenu v podkoží. Er: YAG lasery se používají zejména k odstranění keratóz, znamének, pigmentových lézí, k omlazení pokožky, léčby jizev a strií.

Nd: YAG laser má nejen tepelné penetračních účinky, ale také urychluje proces hojení a stimuluje remodelaci kolagenu. Největší využití tohoto typu laseru je bezpečné a vysoce účinné odstraňování ochlupení. V kombinaci se speciálním vysoce výkonným skenerem lze ošetřit velmi rychle i velké plochy, jako jsou nohy, záda a hruď rychle a efektivně pro dlouhodobou redukci ochlupení. Nd: YAG laser se dále používá v terapii onychomykózy, mnoha typů vaskulárních lézí, včetně hemangiomů, cévních malformací, teleangiektázií, flebektázií apod. Lasery pronikají hluboko do kůže a je tak možná vysoce efektivní léčba. Využívá se také v léčbě aktivního akné pro zmírnění projevů.

Pro větší komfort a bezpečnost pro klienta během laserových ošetření používáme jedinečnou technologii chlazení kůže bez nutnosti aplikace místního znecitlivění před výkonem ve formě gelu nebo krému.